• Odwiedziło nas: 207193

Jesteś tutaj:

Poradnia

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

Oto najważniejsze informacje na temat naszej działalności:

Jesteśmy Publiczną Placówką Oświatową działającą w oparciu o statut oraz inne akty prawne i regulaminy.

•  Organem prowadzącym Poradnię jest Gmina Krzeszowice jako zadanie zlecone przez Starostwo Powiatowe w Krakowie.

Świadczymy usługi bezpłatnie i bez konieczności posiadania skierowania.

•  Badania są dobrowolne, rodzice samodzielnie mogą ustalić termin wizyty w sekretariacie Poradni bądź telefonicznie, nie czekając aż uczyni to szkoła czy przedszkole.

Podczas pierwszej wizyty konieczność stanowi posiadanie:

→  numeru PESEL dziecka (ta informacja jest objęta w placówce Ustawą o Ochronie Danych Osobowych)

→  informacji o uczniu ze Szkoły, do której uczęszcza (w sytuacji, kiedy uczeń jest kierowany do Poradni na prośbę Szkoły)

→  zeszytów prowadzonych przez dziecko (gdy występują trudności w zakresie technik szkolnych).

Przyjmujemy tylko i wyłącznie dzieci, młodzież do ukończenia szkoły.

•  Obejmujemy swoim zasięgiem placówki oświatowe Gminy Krzeszowice i Gminy Jerzmanowice - Przeginia.

Organizujemy i prowadzimy wspomaganie przedszkoli, szkół i placówek w zakresie realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

•  Ściśle współpracujemy z pedagogami szkolnymi Gminy Krzeszowice i Gminy Jerzmanowice-Przeginia, przygotowując spotkania w ramach „Grupy Wsparcia dla Pedagogów” oraz poprzez systematyczne wizyty w placówkach.

Udzielamy pomocy w zakresie:

diagnozowania dzieci i młodzieży (po zakończeniu badań na prośbę rodziców wydajemy opinię)

wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dzieci, młodzieży i ich rodziców

terapii psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej

→  organizacji zajęć Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka

doradztwa zawodowego

terapii biofeedback

terapii grupowej dla dzieci i młodzieży

wydawania orzeczeń o potrzebie: indywidualnego nauczania, kształcenia specjalnego, zajęć rewalidacyjno-wychowawczych.

W przypadku rozpoczęcia przez dziecko nauki w szkole, która jest pod opieką innej Poradni niż Nasza – na pisemną prośbę rodziców przekazujemy teczkę indywidualną ucznia do tamtejszej placówki.